Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia 13 października 2019 r.

 1. W liturgii mszalnej nowego tygodnia wspominać będziemy: we wtorek - św. Teresę; w środę - św. Jadwigę Śląską; w czwartek - św. Ignacego z Antiochii; w piątek - św. Łukasza.
 2. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej. Zapraszajcie również waszych domowników do udziału w tej ważnej modlitwie. Różaniec odmawiamy w tygodniu o 17.30 a w niedzielę o 15.30.
 3. W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 4. W przyszłą niedzielę o 14.00 Msza św. chrzcielna i za dzieci roczne. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie głoszona w Auli kard. Wyszyńskiego w sobotę o 19.00.
 5. W tym roku odwiedziny kolędowe rozpoczniemy już od 15 listopada. Plan kolędy dla całej parafii wywieszony jest w gablocie na zewnątrz kościoła oraz dostępny jest na internetowej stronie parafii.
 6. Wypominki za dusze naszych bliskich zmarłych można składać w kancelarii lub w zakrystii. Pomocne druczki są wyłożone na stolikach z prasą przy drzwiach wyjściowych.
 7. Rezerwacji intencji mszalnych na cały przyszły rok kalendarzowy będzie można dokonać w kancelarii od 22 października.
 8. Spotkanie dla osób starszych i chorych zamierzamy zorganizować we wtorek 22 października o godz. 10.00. Zapraszamy ich serdecznie. 
 9. Za tydzień składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Prosimy o hojniejszy dar.
 10. Dzisiaj o 20.30 ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie, na które składają się: modlitwa różańcowa, procesja ze świecami wokół kościoła i Msza św.

Ogłoszenia 6 października 2019 r.

 1. W liturgii mszalnej wspominać będziemy: w poniedziałek - NMP Różańcową; w piątek - św. Jana XXIII papieża.
 2. Zachęcamy do korzystania ze wspólnej modlitwy różańcowej. Różaniec rozpoczynamy w tygodniu zawsze o 17.30.
 3. W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 4. We wtorek o 19.oo w kaplicy Matki Bożej spotkanie modlitewne, które prowadzą osoby ze Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Spotkanie ma charakter otwarty.
 5. Uczniowie klas ósmych, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania, będą mieli spotkanie w grupach we wtorek i w środę.
 6. Osoby zainteresowane Pismem świętym zapraszamy na spotkanie w czwartek o 18.45 do domu katechetycznego.
 7. Zebranie osób z Wolontariatu Charytatywnego odbędzie się we wtorek o 18.45 w auli św. Wawrzyńca.
 8. Dzisiejsza kwesta przed kościołem przeznaczona jest na potrzeby charytatywne naszej parafii.Z zebranych ofiar dopłacamy dzieciom do obiadów oraz udzielamy doraźnej pomocy potrzebującym. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
 9. W sobotę 12 października wyjeżdżamy na parafialną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd z placu kościelnego o 8.00; przewidywany powrót ok. godz. 16.30. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc w autobusie. Rezerwacji można dokonać w kancelarii lub w zakrystii.
 10. Dzisiaj o 15.3o nabożeństwo różańcowe.
 11. Osoby, które zgłosiły się na wyjazd do Koszyc, mają zbiórkę 12 października o godz. 3.00 na parkingu przy kościele Wspomożenia Wiernych.

Ogłoszenia 29 września 2019 r

 OGŁOSZENIA 29 września 2019 r

 

 1. W liturgii nowego tygodnia wspominać będziemy: w poniedziałek – św. Hieronima; we wtorek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus; w środę – św. Aniołów Stróżów; w piątek – św. Franciszka z Asyżu; w sobotę – św. Faustynę Kowalską
 2. Od wtorku 1 października rozpoczynamy codzienną modlitwę różańcową. Początek o 17.3o. Zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych do wspólnej modlitwy.
 3. W tym tygodniu przypada I-wszy czwartek, I-wszy piątek i I-wsza sobota miesiąca. W czwartek o 6.3o Msza św. w int. kapłanów o ich uświęcenie z nabożeństwem dziękczynnym za dar Eucharystii; w piątek o 8.oo dodatkowa Msza św. o umocnienie naszej wiary z nabożeństwem; o 16.3o Msza św. pierwszopiątkowa w intencji dzieci; w sobotę o 6.oo Godzinki do Niepokalanego Serca NMP, po nich Msza św. jako wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata.
 4. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę. Prosimy o zgłaszanie ich w kancelarii lub w zakrystii.
 5. Spowiadamy przed każdą Mszą św. a w tym tygodniu popołudniu już od 17.3o. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania, przed pierwszym piątkiem i pierwszą sobotą miesiąca.
 6. W sobotę o 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Św.
 7. 12 października odbędzie się nasza parafialna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rezerwacji miejsc można dokonać w kancelarii lub w zakrystii.
 8. We wtorek 1 października odbędzie się spotkanie uczniów klas siódmych, którzy chcą przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w Auli kard. Wyszyńskiego o 18.45. Zapraszamy uczniów oraz rodziców. Zostaną przedstawione założenia, sposób pracy i warunki. Już dziś można dołączyć do grupy na FB, która będzie służyła komunikacji.
 9. Uczniowie klas ósmych rozpoczną spotkania w drugim tygodniu miesiąca. Jeszcze przez najbliższy tydzień przyjmujemy zgłoszenia od osób dorosłych, które dotychczas nie przyjęły sakramentu bierzmowania, a chcą to uczynić. Prosimy o przekazanie tej informacji osobom zainteresowanym.
 10. Przy naszej parafii istnieje drużyna harcerska Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Ogłasza ona nabór chłopców od klasy piątej. Zbiórka naborowa odbędzie się w przyszłą niedzielę o 13.30 na parkingu przykościelnym. Tworzony jest także zastęp harcerek. Więcej informacji u ks. Marka Różyckiego.
 11. Dziś o 15.3o Nieszpory niedzielne.

Ogłoszenia 8 września 2019

OGŁOSZENIA 8 września 2019 r. 

 

 1. W liturgii mszalnej nowego tygodnia wspominać będziemy: w piątek - św. Jana Chryzostoma; w sobotę - Podwyższenie Krzyża Świętego.
 2. W środę o 17.30 odmawiamy różaniec w intencji naszych rodzin i przygotowujących się do założenia rodziny.
 3. W piątek o 19.00 kolejne czuwanie fatimskie na które składają się: modlitwa różańcowa, procesja ze świecami wokół kościoła oraz Msza św.
 4. W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 5. We wtorek o 19.00 spotkanie modlitewne prowadzone przez osoby ze Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Spotkanie ma charakter otwarty i odbywa się w kaplicy Matki Bożej.
 6. Spotkanie Grupy Modlitewnej odbędzie się w środę o 18.45 w kościele.
 7. Od piątku w naszej parafii bedą się odbywać II Czechowickie Warsztaty Muzyki Liturgicznej. Weźmie w nich udział ponad 160 osób. Już teraz zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o 16.00, której oprawę zapewnią uczestnicy warsztatów. Będzie to największe, tego typu wydarzenie, w naszym regionie. Gdyby ktoś miał możliwość i chciał wspomóc materialnie organizację warsztatów, to prosimy o kontakt.
 8. W przyszłą niedzielę o 14.00 Msza św. chrzcielna i za dzieci roczne. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
 9. Za tydzień składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Prosimy o hojniejszy dar. Przygotowujemy się do odnowienia frontowej ściany głównej wieży kościoła.
 10. W dniach od 27 do 29 września organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Niepokalanowa i Świętej Lipki. Rezerwacji miejsc można dokonać w kancelarii lub w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce.Koszt tego wyjazdu wynosi 370,00 zł. Odpowiedzialnym za organizację jest ks. Kamil Jurek.
 11. Od października rozpoczną się spotkania dla osób chcących przyjąć sakrament bierzmowania. W tym roku będzie także możliwość przygotowania dla osób dorosłych, które z różnych przyczyn nie przyjęły tego sakramentu w latach ubiegłych. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Markiem Różyckim.
 12. Chłopców, którzy pragną zostać ministrantami i służyć przy ołtarzu, zapraszamy na zbiórkę dla kandydatów w sobotę o godz. 9.00 do salki katechetycznej.
 13. Dziewczynki i chłopców z podstawówki zapraszamy do udziału w Oazie Dzieci Bożych. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 9.3o w salkach katechetycznych.
 14. Dzisiaj o 15.30 nieszpory niedzielne.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Barbary w Czechowicach - Dziedzicach, siedziba: Czechowice-Dziedzice, Węglowa 56.