Ogłoszenia duszpasterskie

27 września 2020 r.

 1. W naszym kraju nie cierpimy z powodu braku żywności. Szanujmy jednak każdy kawałek chleba i bądźmy wdzięczni Bogu za dary i plony ziemi. Dzisiaj, jako wspólnota ludzi wierzących , dziękujemy Stwórcy za wszelkie dobro, które pochodzi z Jego ręki. Dziękujemy również rolnikom, ogrodnikom i działkowiczom za ich pracę oraz za dary, którymi udekorowali nasz ołtarz. 
 2. W środę o 17.30 odmawiamy różaniec w intencji naszych rodzin i przygotowujących nie do założenia rodziny.
 3. W tym tygodniu obchodzić będziemy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca.  W czwartek o 6.30 Msza św. w int. kapłanów o ich uświęcenie oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne; w piątek o 8.00 dodatkowa Msza św. z nabożeństwem, o 16.30 Msza św. dla uczniów szkoły podstawowej. W sobotę o 6.00 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, potem Msza św. wynagradzająca za zniewagi i grzechy wobec Boga.
 4. W tym tygodniu spowiadać będziemy pół godziny przed każdą Mszą św. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. przed pierwszym piątkiem i pierwszą sobotą miesiąca.
 5. Ostatnie dni nie napawają optymizmem, dlatego jeszcze w tym miesiącu nie będziemy odwiedzać chorych, jedynie w sytuacji zagrożenia życia.
 6. Spotkanie nauczycieli w ramach ich duszpasterstwa, odbędzie się w poniedziałek o 18.45 w salce katechetycznej.
 7. W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Początek o 17.30.
 8. W piątek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy młodzież od 6 klasy szkoły podstawowej na spotkanie OAZY do salek katechetycznych. 
 9. Rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Komunii św. zapraszamy na spotkanie we wtorek 29 września o 19.00 do Auli kard. Wyszyńskiego.
 10. Chłopców z klasy czwartej i starszych, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci, zapraszamy na spotkanie w sobotę o 8.30 do salki katechetycznej. Kandydat na ministranta musi posiadać ustną zgodę przynajmniej jednego z rodziców.
 11. Rozpoczynamy spotkania formacyjne dla dzieci w ramach Oazy Dzieci Bożych. Zainteresowanych chłopców i dziewczynki zapraszamy na spotkanie w sobotę 3 października o godz. 9.30 do salki katechetycznej.
 12. W październiku odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania. Wszystkie informacje dla rozpoczynających przygotowanie zostaną przedstawione na spotkaniu organizacyjnym w środę 30 września o 19.00 w Auli kardynała Wyszyńskiego. Zapraszamy rodziców uczniów klas VII i zainteresowanych. Pierwsze spotkanie dla tych, co zaczynają odbędzie się 6 lub 7 października. Klasa VIII będzie miała spotkania w II tygodniu miesiąca, czyli 13 lub 14 października w zależności od grup. Rodziców klas VIII zaprosimy na spotkanie w środę 21 października. Prosimy o zarezerwowanie terminu. 
 13. Zapraszamy osoby dorosłe lub te, które w minionych latach nie przyjęły sakramentu bierzmowania, a chciałyby się do niego przygotować. Prosimy o kontakt z ks. Markiem Różyckim.
 14. W przyszły weekend Harcerze organizują 'Rajd Bartka', czyli górskie wyjście z bogatą lekcją historii. Zapraszamy chętnych chłopców od 5 klasy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Koszt całości to 60 zł. Więcej informacji na stronie Środowiska ZHR w Czechowicach www.zhrczecho.p
 15. Za tydzień, przed kościołem będą zbierane podpisy pod propozycją ustawy obywatelskiej „ STOP LGBT”. Tych, którzy chcą złożyć swój podpis pod tym projektem, prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego.
 16. Dzisiaj o 15.30 nieszpory niedzielne.

20 września 2020 r.

 1. W liturgii mszalnej nowego tygodnia wspominać będziemy: w poniedziałek - św. Mateusza;     w środę - św. ojca Pio.
 2. We wtorek o 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe. Liturgię przygotowują osoby ze Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 3. W środę o 17.30 odmawiamy różaniec w intencji naszych rodzin oraz przygotowujących się do założenia rodziny.
 4. W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. 
 5. Spowiadamy 15 min. przed każdą Mszą św. a w sobotę od 17.00 do 18.00.
 6. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o 10.30 chcemy podziękować Bogu za dary i plony ziemi. Prosimy działkowiczów i ogrodników o pomoc przy strojeniu ołtarza.
 7. Nauki przedślubne dla narzeczonych będą prowadzone w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o 19.00 w Auli kard. Wyszyńskiego.
 8. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Zakończyliśmy remont wieży kościoła od strony dachu. Przygotowujemy się do remontu tej samej wieży, ale od strony frontowej. Jeśli okoliczności na to pozwolą rozpoczniemy w przyszłym roku.
 9. Dzisiaj o 14.00 Msza św. chrzcielna i za dzieci roczne; o 15.30 nieszpory niedzielne.

13 września 2020 r.

 1. W liturgii mszalnej nowego tygodnia wspominać będziemy: w poniedziałek - Podwyższenie Krzyża Świętego; we wtorek - NMP Bolesnej; w środę - świętych Korneliusza i Cypriana; w piątek - św. Stanisława Kostkę.
 2. W środę o 17.3o odmawiamy różaniec w intencji naszych rodzin i przygotowujących nie do założenia rodziny.
 3. W piątek o 19.00 kolejne Czuwanie ku czci św. Barbary. Jest ono poświęcone wspieraniu tych, którzy oziębli w wierze lub też boją się czuwać przy umierających.
 4. W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W przyszłą niedzielę o 14.00 Msza św. chrzcielna i za dzieci roczne. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie głoszona w sobotę o 19.00 w Auli kard. Wyszyńskiego.
 6. Spowiadamy 15 min. przed każdą Mszą św. a w sobotę od 17.00 do 18.00.
 7. Za tydzień składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Prosimy o hojniejszy dar. Zakończyliśmy remont wieży kościoła od strony dachu. Ubytki tynku zostały uzupełnione a całość pomalowana. W przyszłym roku, jak to tylko będzie możliwe, zamierzamy odnowić wieżę kościoła od strony frontowej.
 8. Spotkanie formacyjne OAZY Młodzieżowej rozpocznie się w piątek o 18.00 najpierw w kościele a potem w pomieszczeniach Domu Katechetycznego. Serdecznie zapraszamy.
 9. Przed naszym kościołem kwestują strażacy z OSP Czechowice. Zebrane środki mają im posłużyć na zakup nowego wozu strażackiego oraz doposażenie tych, które już posiadają.
 10. Dzisiaj druga grupa dzieci z naszej parafii przystąpiła pierwszy raz do Komunii św. Dziękujemy katechetom, rodzicom i nauczycielom za wszelkie wyrazy troski o duchowy rozwój młodego człowieka. Polecamy waszej modlitwie młode pokolenie Polek i Polaków, aby nie wygasło w nich pragnienie Chwały Bożej.
 11. Wyjątkowo dzisiaj popołudniowe nabożeństwo rozpocznie się o 14.30 z udziałem dzieci komunijnych.
 12. O 20.20 rozpoczniemy kolejne Czuwanie Fatimskie, na które składają się: modlitwa różańcowa, procesja ze świecami oraz Msza św.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Barbary w Czechowicach - Dziedzicach, siedziba: Czechowice-Dziedzice, Węglowa 56.