Ogłoszenia duszpasterskie

12 lipca 2020 r.

 1. W liturgii mszalnej nowego tygodnia wspominać będziemy: w poniedziałek - świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, w środę - św. Bonawenturę, w czwartek - NMP z Góry Karmel.
 2. W poniedziałek o 19.00 kolejne czuwanie fatimskie na które składają się: różaniec, procesja ze świecami wokół kościoła oraz Msza św.
 3. We wtorek o 19.00 w kaplicy spotkanie modlitewne prowadzone przez osoby ze Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Spotkanie ma charakter otwarty.
 4. W środę o 17.30 odmawiamy różaniec w intencji naszych rodzin i przygotowujących się do   założenia rodziny.
 5. W piątek o 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 6. W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.; o 19.00 rozpoczniemy nabożeństwo ku czci św. Barbary, które chcemy ofiarować za oziębłych w     wierze oraz lękających się śmierci.
 7. W niedzielę o 14.00 Msza św. chrzcielna i za dzieci roczne.
 8. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Prosimy o hojniejszy dar.
 9. Dzisiaj o 15.30 nieszpory niedzielne. 

5 lipca 2020 r.

 1. W liturgii nowego tygodnia wspominać będziemy: w poniedziałek - bł. Teresę Ledóchowską;    w środę - św. Jana z Dukli; w sobotę - św. Benedykta.
 2. W środę o 17.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszych rodzin i przygotowujących się do założenia rodziny.
 3. W piątek o 6.30 Msza św. w int. misjonarzy i naszej parafialnej Rodziny Misyjnej wspierającej pracujących na misjach modlitwą, ofiarą własnego cierpienia oraz materialnie.
 4. W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
 5. Dzisiaj o 15.3o nieszpory niedzielne.(23)

28 czerwca 2020 r.

 1. W liturgii nowego tygodnia wspominać będziemy: w poniedziałek - Świętych Apostołów Piotra i Pawła; w piątek - św. Tomasza apostoła.
 2. We wtorek o 6.30 odprawimy Mszę św. o ustanie pandemii i uleczenie jej skutków. Tego też dnia o 21.00 odmówimy ostatni raz Apel Jasnogórski wspólnie z wiernymi, którzy łączyli się z nami przez Internet. Wszystkim, którzy uczestniczyli w tej modlitwie, serdecznie dziękujemy.
 3. W środę o 17.30 odmawiamy wspólnie różaniec w intencji naszych rodzin i przygotowujących się do założenia rodziny.
 4. W tym tygodniu przypada I-wszy czwartek, I-wszy piątek i I-wsza sobota miesiąca. W czwartek o 6.30 Msza św. w int. kapłanów i rodzin kapłańskich; w piątek o 8.00 dodatkowa Msza św. z nabożeństwem. W sobotę o 6.00 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP potem Msza św. wynagradzająca za grzechy nasze i całego świata.
 5. Spowiadamy przed każdą Mszą św. a w tym tygodniu po południu od 17.30. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. przed pierwszym piątkiem i pierwszą sobotą miesiąca.
 6. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą duszpasterską najprawdopodobniej dopiero we wrześniu.
 7. W sobotę 4 lipca będzie w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej diecezji. O 12.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej; o 15.00 do wspólnie odmawianej Koronki do Miłosierdzia Bożego. Adorację zakończymy przed 18.00.
 8. Dzisiaj po południu nie będzie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.

21 czerwca 2020 r.

 1. W liturgii nowego tygodnia wspominać będziemy: w środę - Narodzenie św. Jana Chrzciciela; w sobotę - św. Cyryla z Aleksandrii. 
 2. W środę o 17.30 odmawiamy różaniec w intencji naszych rodzin i przygotowujących się do założenia rodziny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
 4. Dzisiaj o 14.00 Msza św. chrzcielna i za dzieci roczne.
 5. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
 6. Dzisiaj po południu nie będzie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.

14 czerwca 2020 r.

 1. W liturgii mszalnej nowego tygodnia wspominać będziemy: w środę - św. Brata Alberta Chmielowskiego; w piątek - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę - Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
 2. Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie w najbliższy poniedziałek na godz. 18.45 do Auli kard. Wyszyńskiego.
 3. Do czwartku włącznie będziemy organizować procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Rozpoczniemy ją, jeśli nie będzie padać, bezpośrednio po Mszy św. popołudniowej.
 4. W czwartek o 19.00 kolejne czuwanie ku czci św. Barbary.
 5. W piątek, z racji uroczystości, nie obwiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę 20 czerwca Biskup. Ordynariusz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas ósmych. Z tego powodu popołudniowa Msza św. rozpocznie się o 17.00.
 7. Młodzież, która przystąpi do bierzmowania ma obowiązkowe spotkanie w czwartek o 16.00 oraz w piątek o 19.00 w kościele.
 8. Zachęcamy do spowiedzi rodziców tej młodzieży oraz rodzeństwo i świadków. Spowiadamy przed każdą Mszą św. poranną i po południu.
 9. W przyszłą niedzielę o 14.oo Msza św. chrzcielna i za dzieci roczne.
 10. Za tydzień składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Prosimy o hojniejszy dar.
 11. Dzisiaj po południu nie będzie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.

7 - czerwca 2020 r.

 1. W liturgii nowego tygodnia wspominać będziemy: w poniedziałek - św. Jadwigę Królową; w sobotę - św. Antoniego z Padwy.
 2. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, czyli Boże Ciało. W tym roku nie będzie procesji ulicami naszej parafii, dlatego porządek Mszy św. będzie taki jak w niedzielę:   o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 19.30.
 3. Od najbliższego piątku do czwartku 18 czerwca zapraszamy do udziału w procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
 4. W sobotę przypada 13-ty dzień miesiąca. O 19.15 rozpoczniemy czuwanie fatimskie, na które składają się: różaniec, procesja ze świecami wokół kościoła oraz Msza św. Prosimy, aby świece zaopatrzyć w okapniki, ażeby roztopionego wosku nie wylewać na posadzkę lub ławki.
 5. Spowiadamy przed każdą Mszą św. rano i po południu a w sobotę od 17.00 w czasie trwania adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. Do środy włącznie będziemy jeszcze prowadzić modlitwy o 12.00, o 15.00 oraz o 21.00. Od czwartku pozostajemy jedynie przy modlitwie o 21.00. Zapraszamy do włączenie się do niej poprzez Internet.
 7. Dzisiaj po południu nie będzie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa. (27)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Barbary w Czechowicach - Dziedzicach, siedziba: Czechowice-Dziedzice, Węglowa 56.