Ogłoszenia duszpasterskie

19 stycznia 2020 r.

 1. W liturgii nowego tygodnia wspominać będziemy: we wtorek - św. Agnieszkę, w piątek - św. Franciszka Salezego; w sobotę - nawrócenie św. Pawła.
 2. Obchodzimy w Kościele Katolickim Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Polecamy wam tę intencję. W środę o 17.30 będziemy odmawiać różaniec w tej intencji.
 3. W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
 4. Dzisiaj o 14.00 Msza św. chrzcielna i za dzieci roczne; o 15.30 nieszpory kolędowe.
 5. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
 6. (47)

12 stycznia 2020 r.

 1. Zakończyliśmy odwiedziny kolędowe w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary i okazywaną życzliwość. Zachęcamy do wiernego trwania przy Bogu i Kościele Katolickim. Ufamy, że modlitwa i rozmowa w waszych domach pomogły tym, którzy oziębli w wierze lub nie widzą sensu bycia praktykującym katolikiem. 
 2. W środę o 17.30 odmawiamy różaniec w intencji rodzin i przygotowujących się do jej założenia.
 3. W piątek o 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 4. W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
 5. W przyszłą niedzielę o 14.00 Msza św. chrzcielna i za dzieci roczne. Katecheza dla rodziców i chrzestnych będzie głoszona w sobotę o 19.oo w Auli kard. Wyszyńskiego.
 6. Za tydzień składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Prosimy o hojniejszy dar.
 7. Od soboty 18 stycznia rozpoczyna się w Kościele Katolickim Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Polecamy waszym prywatnym modlitwom tę intencję. 
 8. Spotkanie osób z Wolontariatu Charytatywnego odbędzie się we wtorek o 18.45 w Auli św. Wawrzyńca 

9.  Dzisiaj o 15.30 nieszpory kolędowe.

10.  W klasztorze oo. Jezuitów w Czechowicach organizowane jest Seminarium Odnowy Wiary 

     kierowane do osób dorosłych. Spotkania odbywają się w poniedziałki o 18.45. Więcej 

     szczegółów na afiszu na drzwiach kościoła oraz na ulotkach wyłożonych na stolikach z 

     prasą. Polecamy wam to dzieło.


5 stycznia 2020 r.

 1. W poniedziałek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę.
 2. Dzisiaj o 15.30 nieszpory kolędowe.
 3. Kwesta przed kościołem przeznaczona jest na potrzeby charytatywne naszej parafii. Z zebranych ofiar dopłacamy dzieciom do obiadów  oraz udzielamy doraźnej pomocy potrzebującym. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy. 
 4. Powoli kończymy duszpasterskie odwiedziny rodzin. Dodatkowy termin, dla tych którzy w wyznaczonym dniu przyjąć nie mogli kapłana, będzie 12 stycznia. Osoby zainteresowane proszone są o podanie swego adresu w kancelarii lub w zakrystii. 
 5. W imieniu organizatorów informujemy, że Orszak Trzech Króli organizowany w Zabrzegu, wyruszy 6 stycznia o godz. 11.30 sprzed Domu Strażaka.
 6. W sobotę 11 stycznia w parafii Królowej Polski na Lesisku odbędzie się spotkanie opłatkowe dla uczestników Pieszej i Rowerowej Pielgrzymki Dekanatu Czechowickiego na Jasną Górę. Rozpoczęcie o godz. 9.30.
 7. Parafia nasza organizuje Pielgrzymkę do Grecji „Śladami św. Pawła” w dniach od 27 czerwca do 6 lipca br. Koszt wynosi 2220,00 zł          plus 100 euro. Rezerwacji można dokonać tylko w kancelarii. Przy zapisie pobieramy kwotę 700,00 zł. Odpowiedzialnym za organizację jest             ks. Michał Bogacz.
 8. Najbliższe odwiedziny kolędowe……….

29 grudnia 2019 r.

 1. We wtorek przypada ostatni dzień starego roku. Popołudniowa Msza św. rozpocznie się o godz. 17.00 i będzie połączona z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym.
 2. W środę 1 stycznia przypada święto Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w naszym kościele tak jak w niedzielę.
 3. W czwartek wspominać będziemy św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu. 
 4. W tym tygodniu przypadają I-wszy czwartek, I-wszy piątek i I-wsza sobota miesiąca. W czwartek o 6.30 Msza św. w int. kapłanów o ich uświęcenie z nabożeństwem dziękczynnym za dar Eucharystii; w piątek o 8.oo dodatkowa Msza św.o umocnienie naszej wiary z nabożeństwem. W sobotę o 6.oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, potem Msza św. wynagradzająca za grzechy nasze i całego świata.
 5. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę. Prosimy ich zgłosić w kancelarii lub w zakrystii.
 6. W czasie kolędowym nie będzie okazji do spowiedzi przed Mszą św. popołudniową. Prosimy wziąć to pod uwagę.
 7. Dzisiaj o 15.30 nieszpory kolędowe.
 8. Oaza Dzieci Bożych z naszej parafii zaprasza na jasełka pt. „Betlejemska Dobranocka”. Odbędą się one 1 stycznia o godz. 17.00 w Auli kard. Wyszyńskiego.
 9. Trwają duszpasterskie odwiedziny rodzin ….

15 grudnia 2019 r.

 1. Powoli zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jeśli podjęliście postanowienie adwentowe, trwajcie cierpliwie do końca. Radość będzie podwójna. Skorzystajcie również ze spowiedzi przedświątecznej.
 2. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00; dla dorosłych rano o 6.30. W środę dedykujemy roraty kobietom i dziewczętom zaś w sobotę mężczyznom i młodzieńcom.
 3. We wtorek o 19.00 będzie sprawowana Msza św. uwielbienia przygotowana przez osoby ze Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego. W czasie Mszy będzie modlitwa o uzdrowienie fizyczne i duchowe.
 4. W środę o 11.00 zapraszamy starszych i chorych na spotkanie opłatkowe. Spotkanie przygotowują osoby z Wolontariatu Charytatywnego. Odbędzie się w Auli św. Wawrzyńca. 
 5. W środę o 17.30 odmawiamy różaniec w intencji naszych rodzin i przygotowujących się do założenia rodziny; o 19.00 kolejne czuwanie ku czci św. Barbary. Poświęcamy je modlitwie za oziębłych w wierze i odwadze czuwania przy konających.
 6. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. 
 7. Dzisiaj o 14.00 Msza św. chrzcielna i za dzieci roczne; o 15.30 nieszpory niedzielne.
 8. Uczniowie, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Specjalnej organizują dzisiaj kiermasz świąteczny. Dochód ze sprzedaży artykułów przeznaczony jest całkowicie na potrzeby tej placówki.

8 grudnia 2019 r.

 1. W liturgii nowego tygodnia wspominać będziemy : w piątek - św. Łucję; w sobotę - św. Jana od Krzyża.
 2. Osoby zainteresowane poznawaniem Pisma św. oraz modlitwą tekstami biblijnymi, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 19.00 do salki katechetycznej.
 3. We wtorek spotkanie modlitewne prowadzone przez osoby ze Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Początek o 19.00 w kaplicy Matki Bożej. Spotkanie ma charakter otwarty.
 4. W środę o 17.30 odmawiamy różaniec w intencji naszych rodzin i przygotowujących się do założenia rodziny.
 5. Zachęcamy do udziału w roratach. Dzieci zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku na godz. 18.00; dorosłych przez cały tydzień na godz. 6.30. W środę roraty dedykujemy kobietom i dziewczętom zaś w sobotę mężczyznom i młodzieńcom.
 6. Za tydzień o 14.00 Msza św. chrzcielna i za dzieci roczne. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie głoszona w sobotę o 19.00 w Auli kard. Wyszyńskiego.
 7. Zachęcamy, aby skorzystać wcześniej ze spowiedzi przedświątecznej. Nie odkładajcie tego na ostatnie dni. Przypominamy, że nie będzie okazji do spowiedzi przed Mszą św. popołudniową  w piątek, w sobotę i w niedzielę przez cały okres trwania kolędy.
 8. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Prosimy o hojniejszy dar.
 9. W dniach od 27 czerwca do 6 lipca przyszłego roku organizujemy pielgrzymkę autokarową do Grecji, śladami św. Pawła. Koszt wynosi 2220 zł Pl plus 100 $. Przy rezerwacji miejsca pobierana będzie zaliczka w wysokości 700,00 zł. Zapisy i dokładniejsze informacje u ks. Michała Bogacza.
 10. Za tydzień uczniowie, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Specjalnej organizuję kiermasz świąteczny. Całkowity dochód przeznaczony jest na potrzeby tejże szkoły. Parafia udostępnia im jedynie miejsce.
 11. Dzisiaj o 15.30 nieszpory niedzielne.
 12. Trwają odwiedziny kolędowe…

1 grudnia 2019 r.

 1. Kazanie odpustowe głosi ks. Krzysztof Zięba. Witamy go serdecznie i życzymy mocy Ducha Świętego.
 2. Odpust parafialny to okazja do zyskania odpuszczenia kar doczesnych i wiecznych jakie zaciągamy wskutek naszych grzechów. Aby go zyskać należy spełnić zwykłe warunki każdego odpustu. 
 3. W liturgii nowego tygodnia wspominać będziemy: we wtorek - św. Franciszka Ksawerego; w środę - św. Barbarę; w piątek - św. Mikołaja.
 4. W tym tygodniu przypada I-wszy czwartek, I-wszy piątek i I-wsza sobota miesiąca. W czwartek o 6.30 Msza św. w int. kapłanów o ich uświęcenie oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne; w piątek o 8.00 dodatkowa Msza św. o umocnienie naszej wiary z nabożeństwem; w sobotę o 6.00 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP potem Ofiara Mszy św. jako wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata.
 5. Spowiadamy przed każdą Mszą św. W tym tygodniu po południu już od 17.30. Przypominamy, że skorzystanie ze spowiedzi po południu w piątek, sobotę i w niedzielę jest niemożliwe, gdyż wtedy jesteśmy na kolędzie.
 6. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę. Prosimy ich zgłosić w kancelarii lub w zakrystii.
 7. Rozpoczynamy dzisiaj adwent. Zachęcamy do podjęcia starań, aby nasz kontakt z Bogiem był szczery i głębszy. Jednym ze sposobów jest udział w roratach. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 18.00; dorosłych codziennie rano na godz. 6.30; kobietom i dziewczętom dedykujemy szczególnie środę zaś mężczyznom i młodzieńcom - sobotę.
 8. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Barbary, patronki naszej parafii. O 10.00 chcemy odprawić Ofiarę Mszy św. w intencji górników, emerytów górniczych i rencistów oraz ich rodzin. Pół godziny wcześniej, przed Pomnikiem Górników Poległych na kopalni Silesia, rozpocznie się modlitwa za tych górników. Po jej zakończeniu kolumna przemaszeruje, w towarzystwie orkiestry, do naszego kościoła na Mszę św. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
 9. Dzisiejsza kwesta przed kościołem przeznaczona jest na pomoc charytatywną. Z zebranych ofiar dopłacamy dzieciom do obiadów oraz udzielamy doraźnej pomocy potrzebującym. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
 10. Comiesięczne zebranie osób z Wolontariatu Charytatywnego odbędzie się w środę o 19.00 w Auli św. Wawrzyńca.
 11. Przed kościołem można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jednocześnie informujemy, że nie wysyłamy do waszych domów i mieszkań nikogo z opłatkami, kartkami świątecznymi lub świecami.
 12. W czwartek 5 grudnia odbędzie się spotkanie z profesorami z Uniwersytetu Warszawskiego, poświęcone niebezpieczeństwom, które niosą internet, telefon oraz gry wirtualne. Spotkanie dedykowane jest rodzicom, dziadkom, nauczycielom oraz wychowawcom. Rozpocznie się o 19.00 w Auli kard. Wyszyńskiego.
 13. Dzisiaj o 15.3o nieszpory niedzielne.
 14. Trwają odwiedziny kolędowe…

17 listopad 2019 r.

 1. W liturgii mszalnej wspominać będziemy: w poniedziałek - bł. Karolinę Kózkównę; w środę - św. Rafała Kalinowskiego; w czwartek - Ofiarowanie NMP; w piątek - św. Cecylię.
 2. W poniedziałek kolejne czuwanie ku czci św. Barbary. Początek o 19.00. Chcemy tę modlitwę poświęcić nawróceniu oziębłych w wierze oraz umocnieniu naszej odwagi w czuwaniu przy konających.
 3. W środę o 17.30 odmawiamy różaniec w intencji naszych rodzin i przygotowujących się do założenia rodziny. Zachęcamy rodziców dorastających dzieci do udziału we wspólnej modlitwie. 
 4. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. W dalszym ciągu przygotowujemy się do prac renowacyjnych na wieży kościoła. Wykonawcy zapewnili nas, że rozpoczną i zakończą te prace jeszcze w tym roku. Kilka dni temu rozpoczęto montowanie daszku nad schodami do zakrystii.
 5. Dzisiaj o 14.oo Msza św. chrzcielna i za dzieci roczne; o 15.3o nieszpory niedzielne.
 6. W okresie kolędowym, czyli do 12 stycznia, będzie trudno skorzystać ze spowiedzi w popołudnia piątku, soboty i niedzieli. Prosimy wziąć to pod uwagę i wybrać inny termin spowiedzi. 
 7. Trwają odwiedziny kolędowe….

10 listopad 2019 r.

 1. W liturgii mszalnej nowego tygodnia wspominać będziemy: w poniedziałek - św. Marcina z Tours; we wtorek - św. Jozafata; w środę - świętych pierwszych męczenników Polski; w czwartek - św. Elżbietę Węgierską.
 2. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. We wtorek o 19.00 w kaplicy Matki Bożej spotkanie modlitewne prowadzone przez osoby ze Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 4. W środę o 17.30 odmawiamy różaniec w intencji naszych rodzin oraz przygotowujących się do założenia rodziny.
 5. W soboty, przez cały okres odwiedzin kolędowych, nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu, przed Mszą św. popołudniową.
 6. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Prosimy o hojniejszy dar.
 7. Za tydzień o 14.00 Msza św. chrzcielna i za dzieci roczne. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę w Auli kard. Wyszyńskiego o godz. 19.00.
 8. Do końca tygodnia będziemy przyjmować przedmioty o charakterze religijnym, które uległy zniszczeniu i nie wiecie co z nimi zrobić. Prosimy je składać w zakrystii. Przyjmujemy też złom ze złota, który posłuży nam do pozłocenia kielichów mszalnych.
 9. W przyszłą niedzielę na placu przed naszym kościołem będzie prowadzona Akcja Krwiodawstwa, czyli będzie można oddać swoją krew. 
 10. Od piątku 15 listopada zaczynamy odwiedziny kolędowe. Rozpoczynamy zawsze od godz. 14.30. W najbliższy weekend odwiedzimy……………

3 listopada 2019 r.

 1. W liturgii mszalnej wspominać będziemy : w poniedziałek - św. Karola Boromeusza, w sobotę - poświęcenie Bazyliki Laterańskiej.
 2. Do piątku włącznie odmawiamy różaniec za zmarłych połączony z czytaniem wypominek. Początek nabożeństwa o 17.15.
 3. Dzisiejsza kwesta przed kościołem przeznaczona jest na potrzeby charytatywne naszej parafii. Z zebranych ofiar dopłacamy dzieciom do obiadów oraz udzielamy doraźnej pomocy potrzebującym. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
 4. Comiesięczne zebranie osób z Wolontariatu Charytatywnego odbędzie się w środę o 18.45 w Auli św. Wawrzyńca.
 5. Ostatnie w tym roku nauki przedślubne dla narzeczonych będą głoszone w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o 19.oo w Auli kard. Wyszyńskiego.
 6. We wtorek i w środę odbędą się spotkania dla uczniów klas VIII, którzy rozpoczynają przygotowanie do bierzmowania w naszej parafii. Tych, których nie było na spotkaniu organizacyjnym, a chcieli by dołączyć do grupy przygotowywanej w naszej parafii, prosimy o pilny kontakt.
 7. Spotkanie dla rodziców harcerzy ZHR i tych, którzy chcieliby dołączyć do drużyny odbędzie się w sobotę 9 listopada po Mszy św. wieczornej, a nie jak zapowiadano w czwartek. Za zmianę przepraszamy. 
 8. Mamy jeszcze kilka flag narodowych. Jeśli ktoś jest zainteresowany prosimy o podejście do zakrystii.
 9. Do 16 listopada będziemy przyjmować wszelkiego rodzaju przedmioty o charakterze religijnym (obrazy, pamiątki, różańce, książeczki), które uległy zniszczeniu i nie wiecie co z nimi zrobić. Będziemy też przyjmować podniszczone przedmioty ze złota, które posłużą nam do pozłocenia kielichów mszalnych. Te wszystkie rzeczy prosimy składać w zakrystii.
 10. Od 15 listopada rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny rodzin czyli kolędę. Chcielibyśmy spotkać się z całą rodziną, jeśli oczywiście będzie to możliwe. Na spotkanie prosimy przygotować miejsce modlitwy: stolik nakryty białym obrusem z krzyżykiem oraz świecami. Woda święcona nie jest konieczna. Składane wtedy ofiary są całkowicie dobrowolne i zależą od woli gospodarzy.
 11. Dzisiaj o 15.15 różaniec za zmarłych z czytaniem wypominek.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Barbary w Czechowicach - Dziedzicach, siedziba: Czechowice-Dziedzice, Węglowa 56.