OŚWIADCZENIE

 

 

 

 

 

 

Parafia Rzymskokatolicka                                                                                        Czechowice-Dziedzice, dnia 28 maja 2020 r.

św. Barbary

43-503 Czechowice-Dziedzice

ul. Węglowa 56

 

 

 

 

 

                                                                        OŚWIADCZENIE

 

 

W związku z pojawiającymi się rozmaitymi plotkami i insynuacjami co do zarobku tutejszej Parafii z tytułu wynajmu lokalu Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach, informuję, że w/w Biblioteka korzysta z pomieszczeń 

o łącznej powierzchni 360 m2. Z tytułu wynajmu lokalu Miejska Biblioteka Publiczna była obciążona czynszem, który za rok 2019 r. wyniósł 17.541,22 zł. co daje miesięczną kwotę 1461,76 zł.

Wysokość opłat za ogrzewanie, wodę i kanalizację była regulowana wg. norm stosowanych przez Administrację Zasobów Komunalnych w Czechowicach-Dziedzicach, natomiast za energię wg. wskazań oddzielnego licznika. W roku 2019 za w/w media Miejska Biblioteka Publiczna zapłaciła 37.499,36 zł.

W czasie ostatniej rozmowy z Panią Dyrektor (wiosną tego roku) nie domagałem się gruntownego odnowienia wynajmowanych pomieszczeń. Prosiłem jedynie, aby były wysprzątane. 

Mam nadzieję, że to Oświadczenie zakończy dyskusje sugerujące, jakoby Parafia zarabiała krocie za wynajem pomieszczenia.

 

 

 

 

 

   

                                                                                                                                                                                   ks. Ludwik Duży

                                                                                                                                                                                           Proboszcz

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Barbary w Czechowicach - Dziedzicach, siedziba: Czechowice-Dziedzice, Węglowa 56.